Μεγάλη νίκη στα Χανιά για την Ακαδημία Ρεθύμνου

0

Το σκορ ήταν χαμηλό καθόλη την διάρκεια του αγώνα με τις άμυνες να είναι σφιχτές και να μην πολλούς πόντους στην επίθεση.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο (23-23) αλλά στο Β' μέρος με τον Δουλγεράκη να ηγείται της προσπάθειας των παικτών του Παπαδογιαννάκη, κατάφεραν να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ ( 32-37) και στην συνέχεια να αυξήσουν την διαφορά στο τελευταίο με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Η επόμενη αγωνιστική θα βρει την Ακαδημία να παίζει εντός έδρας με το Ηράκλειο στο «Μελίνα Μερκούρη».

ΟΑ Χανίων – Ακαδημία Ρεθύμνου 41-49

Τα δεκάλεπτα: 11-10, 23-23, 32-37, 41-49.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Γ. Παπαδογιαννάκης): Πριναράκης 7(1), Τζαγκαρούλης – Φουντουλάκης, Φοβάκης, Σαρειδάκης 9(1), Τερζάκης 8, Διγενής, Δουλγεράκης 14(3), Ξενίδης, Σειραγάκης 9(1), Γιάννης 2.