0

Οι παίκτριες του Νίκου Κυριακόπουλο ήταν απολαυστικές και μοίρασαν θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στην Σοχώρα.

Ο Αστέρας τερμάτισε στην 4η θέση της Women’s Football League στον Β όμιλο.

Πρώτη σκόρερ αναδείχθηκε η Μπετανκούρ  με 10 γκολ ενώ ακολούθησαν, Μανωλίτση 5,

Μαρκουτσά 5 (3 γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ Μεσολογγίου),Χατζηγιαννίδου 4, Δαφέρμου 3,

Σταγάκη 1,Καραμουσαδάκη 1,Κελαϊδή 1,Βορριά 1

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

2’ Η Μπατενκούρ πασάρει στην Μαρκουτσά η οποία σουτάρει άουτ.

5’ Η Μαρκουτσά επιχειρεί τη σέντρα, η Μανωλίτση δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

13’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Δαφέρμου εκτέλεσε το κόρνερ, με την Μανωλίτση από πολύ κοντά να γράφει το 1-0.

20’ Η Μπετανκούρ εκτελεί απευθείας το φάουλ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

27’ Η Μπατανκούρ ξεμαρκάρεται όμορφα μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ της καταλήγει άουτ.

29’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Δαφέρμου εκτελεί το κόρνερ με την Χατζηγιαννίδου να γράφει το 2-0 με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή.

38’ Σουτ της Δαφέρμου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

39’ Η Μανωλίτση επωφελήθηκε από τις κόντρες, σούταρε μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά το σουτ απέκρουσε η αντίπαλη άμυνα πάνω στη γραμμή.

39’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Μπετανκούρ εκτέλεσε το κόρνερ, με την Χατζηγιαννίδου να πιάνει την κεφαλιά κάνοντας το 3-0.

44’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Βορριά βρίσκει μέσα στην περιοχή την Μπετανκούρ, η οποία με άπιαστο βολέ κάνει το 4-0.

45’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Βορριά εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση της τερματοφύλακα και από κοντά γράφει το 5-0.

55’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Μπετανκούρ σουτάρει με την Ροδοπούλου να αποκρούει, αλλά στο ριμπάουντ η Κελαϊδή «έκλεψε» και με ωραίο πλασέ έγραψε το 6-0.

61’ Η Δαφέρμου επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

77’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Μαρκουτσά εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση της τερματοφύλακα, πασάρει στην Μπετανκούρ, η οποία από κοντά έκανε το 7-0.

90’ Τριπλή ευκαιρία για την ομάδα μας, με τα σουτ των Καραμουσαδάκη και Μπετανκούρ να αποκρούει σωτήρια η αντίπαλος τερματοφύλακας.

Αστέρας Ρεθύμνου (Νίκος Κυριακόπουλος): Κούντου (46’ Μανουκαράκη), Κιαχίδου (78' Μηνασίδου), Βορριά (57’ Κοτσίφη), Κελαϊδή, Καραμουσαδάκη, Δαφέρμου, Μπετανκούρ, Ραμπέλλο (57’ Παπακωνσταντή), Μαρκουτσά, Μανωλίτση (46’ Δρακάκη), Χατζηγιαννίδου.
Φείδων Άργους (Τότσικας): Ροδοπούλου (84’ Γαβρήλου), Κουκουμάνου, Σκιντζή (84’ Παπαντωνίου), Μπακασιέτα, Βαλκάνη, Αναστασοπούλου (16’ Κωτσιοπούλου), Παραλυκούδη (58’ Δημητρίου), Κούγια (84’ Μπακασιέτα Μ.), Γαλάνη, Τριανταφύλλου, Λουλεμέ.