ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Άδικη ήττα για τον Αστέρα

0

Η ανακοίνωση του Αστέρα για τον αγώνα:

«Σοκ στο 93’ για την ομάδα μας η οποία γνώρισε την πρώτη της ήττα με 2-3 από τον ΑΟΑΝ στο γήπεδο της Σοχώρας σε παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του Κρητικού ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το παιχνίδι ήταν χορταστικό, ειδικότερα στο α’ μέρος όπου σημειώθηκαν τα 4 από τα 5 γκολ της αναμέτρησης, με την ομάδα μας να βγάζει χαρακτήρα και να γυρνάει το παιχνίδι στο 35’ αν και βρέθηκε μόλις στο 8’ πίσω στο σκορ. Όμως στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ μέρους ο ΑΟΑΝ ισοφάρισε σε 2-2 και οι δύο ομάδες μπήκαν με άλλη ψυχολογία στο β’ ημίχρονο. Στην επανάληψη, η ομάδα μας έχασε μια τεράστια ευκαιρία στο 58’ με τον Ρηγάκη προ κενής εστίας να πλασάρει άουτ, πέτυχε ένα γκολ με τον Βελονάκη στο 89’ το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε το γκολ της πρώτης της φετινής ήττας.

Φάσεις και Γκολ

3’ φάουλ του Ρότζεν θα διώξει ενστικτωδώς ο Κουσιάδης.

6’ καλό σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή, θα διώξει ο Παντελίδης.

7’ ο Μαρκάκης θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ αλλά ο Παντελίδης θα σώσει.

8’ με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μαρκάκη ο ΑΟΝ Ανοίγει το σκορ, 0-1.

9’ ο Βελονάκης «σπάει» την μπάλα στον Ρηγάκη και αυτός με σουτ από τα όρια της περιοχής ισοφαρίζει σε 1-1.

16’ σέντρα του Φουκαράκη, κεφαλιά του Μαρκάκη θα μπλοκάρει ο Παντελίδης.

19’ φάουλ του Ρηγάκη, πλασέ του Μπουρνέλη θα μπλοκάρει ο Κουσιάδης.

21’ σέντρα του Μαρκάκη, κεφαλιά του Μεράι θα διώξει εντυπωσιακά ο Παντελίδης.

27’ σέντρα του Ρότζεν, μπερδεύονται οι Π. Κλειδής, Βελονάκης, νέσα σέντρα του Μαραθιανού το σουτ του Π. Κλειδή θα κοντράρει στα σώματα.

31’ καλή εκτέλεση φάουλ του Ρότζεν θα μπλοκάρει ο Κουσιάδης.

35’ σέντρα του Βελονάκη, με κεφαλιά ο Μπουρνέλης θα γράψει το 2-1.

39’ σουτ του Φουκαράκη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

45’+3’ σέντρα του Παπαδόπουλου, ο Πιθαρούλης θα κερδίσει την κεφαλιά και πάνω στην γραμμή ο Μαρκάκης με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 2-2.

58’ ο Βελονάκης με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Ρηγάκη, ο οποίος αποφεύγει τον Κουσιάδη, αλλά από πλάγια θέση πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

63’ σέντρα του Δολαψάκη, σουτ του Μαρκάκη, πάνω στο σώμα του Απ. Κλειδή.

72’ κόρνερ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Πιθαρούλη, σουτ του Μεράι η μπάλα θα γλύψει το οριζόντιο δοκάρι και θα φύγει άουτ.

73’ σουτ του Ρότζεν από τα όρια της περιοχής θα μπλοκάρει ο Κουσιάδης.

76’ σέντρα του Κασσέλα, κεφαλιά του αμαρκάριστου Καψαλάκη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

89’ σέντρα του Αντωνόπουλου ο Βελονάκης με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο β’ βοηθός Σφακιανάκης ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ.

93’ σε μια φάση διαρκείας ο Πιθαρούλης με κοντινή κεφαλιά θα διαμορφώσει το τελικό 2-3 για τον ΑΟΑΝ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαμιωτάκης, Μαυραντωνάκης, Σφακιανάκης (Ηρακλείου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Ασπρομάτης): Παντελίδης, Αντωνόπουλος, Μαραθιανός, Π. Κλειδής, Σιόρε (74’ Νεμπιάι), Μπουρνέλης (53’ Κασσέλας), Καψαλάκης, Βελονάκης, Ιμπραχίμι (90’ Εμ. Τζαγκαράκης), Ρηγάκης, Απ. Κλειδής.

ΑΟΑΝ (Νίκος Σουργιάς): Κουσιάδης, Μακρυδάκης, Φουκαράκης, Δολαψάκης, Μαρκάκης (76’ Μαρκάκης), Παπαδόπουλος, Μεράι, Διάκος (86’ Περάκης), Τσανάι, Πιθαρούλης, Μαυρής (70’ Τσάγκας)».