Αυτό επηρεάζει την γυναικεία ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου που θα αντιμετώπιζε τον Εργοτέλη.
Η ανακοίνωση της ΕΠΟ:
«Την αναβολή των προγραμματισμένων για την 1η Νοεμβρίου αγώνων Α’ Κατηγορίας Γυναικών αποφάσισε κατά την τελευταία της συνεδρίαση η Επιτροπή Γυναικείου Ποδοσφαίρου.
Στην απόφαση κατέληξε λαμβάνοντας υπόψη τα ισχύοντα μέτρα για τον περιορισμό της μετάδοσης του COVID-19 σε πολλές Περιφερειακές Ενότητες, καθώς και τη ραγδαία αύξηση των κρουσμάτων».