Η ανακοίνωση:
«Στην προέγκριση της παρουσίας του Ρεθυμνιακου μας στο μητρώο της, προχώρησε χτες η ΓΓΑ, έπειτα από την πλήρη αίτηση που κατέθεσαν άνθρωποι της ομάδας μας με την συνοδεία των απαιτούμενων εγγράφων και δικαιολογητικών.
Με χτεσινή της απόφαση (29/12) η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού γνωστοποίησε ότι προενέκρινε την πλήρη και ορθή αίτηση των «κυανόλευκων», κατατάσσοντας τους σε ένα από τα πρώτα ποδοσφαιρικά σωματεία του Ρεθύμνου που εναρμονίζεται με τις απαιτήσεις της».