Ήταν ένας αγώνας όπου διεξήχθη με 37-38C και αυτό δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, όπου ήταν και ελάχιστες.
Η κορυφαία φάση ανήκει στους φιλοξενούμενους, Στο 21′ ο Κρουζ έπαιξε το 1-2 με τον Ροχάνο και ο πρώτος από πλάγια θέση βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Καλογεράκη ωστόσο ο πορτιέρο της ομάδας μας παραχώρησε με τα πόδια κόρνερ.
Καλύτερη στιγμή για την Επισκοπή ήταν στο 87', όταν ο Νάνι πέρασε δύο αντιπάλους του, έβγαλε και μια σέντρα αλλά ο Καραγκιόζης πρόλαβε τον Τσιριγώτη την τελευταία στιγμή με έγκαιρη έξοδο και μπλόκαρε.
Η διαιτησία: πολυχρόνης, (Πιερίας). Βοηθοί: Βρούζος, Μηνούδης (Πιερίας).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Χρουσιέλ, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Νάνι, Γεωργούσης (78′ Ανυφαντάκης), Πολυχρόνης, Λίμα, Τσιριγώτης
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Αλ. Βοσνιάδης):Καραγκιόζης, Αργύρης, Μπαλαφάς, Πολίμος (78′ Θεοδωρόπουλος), Καλουτσικίδης, Κωστίκος, Λόπεζ (90′ Πετράκης), Σαλαμούρας, Ροχάνο (90′ Γκονζάλεζ Φαμπιάνο), Ροντρίγκεζ (75′ Τσιώλης), Μπιτσάκος.
Τα αποτελέσματα της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής:
Επισκοπή – Νίκη Βόλου 0-0
Απρόπυργος – Ρόδος 0-2
Καλαμάτα – Ιάλυσος 4-0
Αστέρας Βλαχιώτη – Σαντορίνη 2-1
Αιγάλεω – Καλλιθέα 0-0