Αναλυτικά η σχετική ενημέρωση αναφέρει τα εξής:
«Η ανησυχητική κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας και η προσπάθεια που γίνεται να κρατηθούμε μακριά από το 4ο κύμα της πανδημίας οδήγησαν τους συνδιοργανωτές του τουρνουά μπάσκετ 3on3 Streetball στην απόφαση να αναβληθεί η διοργάνωση που είχε προγραμματιστεί για το διάστημα 16-18 Ιουλίου στα γήπεδα των 4ων Μαρτύρων.
Η υγεία όλων μας προέχει. Συνεχίζουμε την προσπάθεια να νικήσουμε την πανδημία και να επιστρέψουμε στα γήπεδα με ασφάλεια».