Ο Ν. ΟΠΕΡ ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατέκτησε το 1ο σετ (25-19). Στο δεύτερο το Ακρωτήρι αντέδρασε και κατάφερε στις λεπτομέρειες να πάρει το δεύτερο σετ (23-25). Στα επόμενα δύο η Ρεθυμνιώτικη ομάδα δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο της, κατέκτησαν εύκολα τα επόμενα δύο σετ και πανηγύρισαν το πρωτάθλημα, ενώ θα συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Το παρόν στην αναμέτρηση έδωσε και ο πρόεδρος του Ν. ΟΠΕΡ, κ. Γιώργος Βιδάκης.
ΟΠΕΡ-Ακρωτήρι 3-1
Τα σετ: 25-19, 23-25, 25-15, 25-13.
Ν. ΟΠΕΡ (Γ. Μενδρινός): Εφεντάκη, Κουταλά, Δαβαρία, Φραγκιαδάκη, Ανυφαντάκη, Σαριδάκη, Βενιανάκη, Παπαδοπετράκη, Βεργάκη, Φοβάκη, Φραγκάκου,