Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα ήθελε μόνο την νίκη για να βρεθεί στα ημιτελικά και μέχρι το ημίχρονο είχε το προβάδισμα με με δύο γκολ διαφορά (3-1).
Στην επανάληψη όμως η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, η άμυνα δεν ήταν το ίδιο αποτελεσματική με το πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε 6 γκολ και γνώρισε τον αποκλεισμό από τα ημιτελικά.
Έτσι αύριο θα αντιμετωπίσει τον ΟΥΚ Βόλου (13:30) για τις θέσεις 7-8.
ΝΟΡ– Εθνικός 5-7
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-0,. 1-4, 1-2.
ΝΟΡ (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού 1, Νύκταρη, Κυριακάκη, Παπαδάκη, Τσιούγκρη, Λαμπρονίκου, Φραγγελάκη, Παναγιωτάκη 1, Λαμπαθάκη 1, Λιμπιτάκη 2, Χρυσοβέργη, Παντελιδάκη.