Δεκάδες κάτοικοι των οικισμών Αξού και Λιβάδας του Δήμου Μυλοποτάμου συμμετείχαν στην εθελοντική αιμοδοσία που διοργανώθηκε το πρωί του Σαββάτου στην Αξό, όπου έφτασε η κινητή μονάδας αιμοδοσίας του Βενιζέλειου Νοσοκομείου. Για άλλη μια φορά δόθηκε το διαχρονικό μήνυμα "Δώσε αίμα, μοιράσου την ζωή" αλλά και το παράδειγμα για τέτοιες χρήσιμες πρωτοβουλίες που μπορούν να πάρουν οι πολιτιστικοί σύλλογοι όλων των χωριών.
Την εθελοντική αιμοδοσία συνδιοργάνωσαν ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αξού - Λιβάδας και το Βενιζέλειο Νοσοκομείο Ηρακλείου.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ : ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΑΦΕΡΜΟΣ - ΓΟΥΙΛΗΣ