Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ρεθύμνου και οι Σύμβουλοι Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕ70 Ρεθύμνου καλούν όλους και όλες τους/τις εκπαιδευτικούς των Ε και Στ τάξεων των Δημοτικών Σχολείων αρμοδιότητας ΔΠΕ Ρεθύμνου σε επιμορφωτική συνάντηση την Πέμπτη 20-6-2024 με θέμα: Στρατηγικές Διδασκαλίας Ειδών Γραφής: Μεθοδολογία, Παιδαγωγική, και Κίνητρα Μάθησης».
Η επιμορφωτική συνάντηση γίνεται σε συνεργασία με το ΠΤΔΕ του Πανεπιστημίου Κρήτης και τη Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ρεθύμνου.