Ο Αστέρας Ρεθύμνου και ο Κεραυνός ευχήθηκαν στο Σταύρο Γαϊτάνη για την κλήση του στην Κ-19 της Εθνικής ομάδας νέων.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Η οικογένεια του ΑΟΝ Αστέρα Ρεθύμνου όσο και αυτή του ΑΟΝ Κεραυνός, ομάδες που φόρεσε και τίμησε την φανέλα μας, αισθανόμαστε υπερήφανοι για την κλήση του Σταύρου Γαϊτάνη σε προπονήσεις της Εθνικής ομάδας Νέων (Κ19) της χώρας μας.
Το αστείρευτο ταλέντο, η επιμονή και η σκληρή δουλειά τόσων ετών, επιβραβεύτηκαν μετά και απο την αδιάλειπτη παρουσία σου στην Κ19 Super League με την ΠΑΕ ΟΦΗ (2 χρόνια συν ένα ακόμη στην Κ17) και είναι στο χέρι σου Σταύρο, να ανοίξεις τα φτερά σου και να κυνηγήσεις τα όνειρα σου! Εμείς θα είμαστε στο πλευρό σου, θαυμάζοντας τα κατορθώματα σου και αισθανόμενοι υπερήφανοι για όσα πετυχαίνεις»!