Συγκεκριμένα ο Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού παρουσίασε το πλάνο του στην επιτροπή λοιμωξιολόγων, παίρνοντας την σχετική έγκριση για επιστροφή στις προπονήσεις στα συγκεκριμένα αθλήματα.
Βέβαια με την προϋπόθεση να γίνονται τεστ κορονοϊού για την αποφυγή της διασποράς σε περίπτωση κρούσματος.
Έτσι μετά την Football League και την Επισκοπή, επιστροφή θα έχουμε για Αστέρα Ρεθύμνου, Ρεθυμνιακό και Άρη Ρεθύμνου, ενώ αν όλα εξελιχθούν όπως τα υπολογίζουμε, ντεμπούτο θα κάνει στην Α' Εθνική γυναικών η γυναικεία ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου.