Νίκη σωτηρίας για τον Ρεθυμνιακό

0

Ο αγώνας:

Ο Αλμυρός κατάφερε και αιφνιδίασε τους γηπεδούχους  μόλις στο 7ο λεπτό, με σουτ του Πιερτζιάκομι και έκανε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι έχασαν 2-3 καλές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρουν να ισοφαρίσουν και το ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρεθυμνιακός ανέβασε την απόδοσή του και στο 61ο λεπτό ισοφάρισε (1-1) με κεφαλιά του Γκιόκα  και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης, αφού πέρασε τον αμυντικό και τον τερματοφύλακα έδωσε την νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Ο  Ρεθυμνιακός πλέον βρίσκεται  στους 21 βαθμούς και την τελευταία αγωνιστική θα πάει στη Νεάπολη με δύο βαθμούς διαφορά.

Διαιτητής: Αντωνίου (Χανίων)
Βοηθοί: Μαυρεδάκης – Μαρκετάκης (Χανίων)
Παρατηρητής: Δελήμπασης (Ρεθύμνου)

Ρεθυμνιακός (Γιώργος Λυρώνης): Κοκκαλάς, Ψωρογιάννης, Κουδουνάκης, Μυρθιανός, Καλλιτσουνάκης, Ντεμίρι, Χαλκιαδάκης, Αντιασβίλι, Γ. Νικηφόρος, Βαρουξάκης, Γκιόκας.

Αλμυρός (Δημήτρης Βολονάκης): Χανιωτάκης, Ζέλιος, Ξενοκτιστάκης, Γιαλούσης, Απλαδάς, Λεόν, Γκάρετ, Κουράκης, Αζίζι, Τριανταφυλλίδης, Αγαπάκης.