Λόγω εμφάνισης νέων φαινομένων τραπεζικής απάτης εις βάρος πολιτών του Νομού μας από υποτιθέμενους λογιστές, ο Σύλλογος Λογιστών-Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών Ρεθύμνου, έχει την ευθύνη να ενημερώσει τους πολίτες, ότι κανείς Λογιστής δεν θα σας ζητήσει ποτέ τους προσωπικούς σας τραπεζικούς κωδικούς και τα στοιχεία των χρεωστικών/ πιστωτικών καρτών σας.
Τα παραπάνω στοιχεία είναι αυστηρώς προσωπικά και δεν απαιτούνται για καμία αίτηση ή φορολογική διαδικασία.